GMAT haqiqiy fan kursi
“GMAT” kursi talabalarni xorijda Biznes boshqaruvi magistri (MBA) dasturlariga kirishga tayyorlaydi. GMAT va GRE imtihonlari bitiruvchilar bilimini baholash uchun qoʻllaniladigan asosiy imtihonlardir. Mashg'ulotlar davomida kompyuter va adaptiv testlar o'tkaziladi.
GMAT tayyorlov kursi asosiy matematik tushunchalar, jumladan arifmetika, algebra, ma’lumotlar yetarliligi va geometriyada analitik ko‘nikmalarni rivojlantirishga qaratilgan.
Kursning ahamiyati / GMAT nima uchun kerak?
GMAT imtihoni MBA dasturlari va biznes va menejment bo'yicha boshqa magistratura dasturlariga kirish uchun maxsus mo'ljallangan birinchi va yagona standartlashtirilgan testdir.
Bu talabaning akademik tayyorgarligi ko'rsatkichi bo'lib xizmat qiladi va universitetlar tomonidan akademik muvaffaqiyatni bashorat qilish uchun keng qo'llaniladi. Maktablar imtihon natijalariga ishonishadi va GMAT ko'pincha kelajakdagi biznes rahbarlarining yo'liga aylanadi.
Aslida, 10 ta MBA qabul qaroridan 9 tasi GMATga asoslanadi.
Old shartlar
Taniqli muassasadan bakalavr darajasi
Matematika bo'yicha ilg'or bilim darajasi
O'quv maqsadlari
GMAT uchun turli xil miqdoriy fikrlash tushunchalarini o'rganish
Ushbu tushunchalarni turli xil murakkablikdagi muammolarga qo'llash (750+ gacha)
GMAT miqdoriy ballingizni Q50 yoki undan yuqori darajaga oshirish
Miqdoriy bo'limda mavzular o'rtasidagi munosabatlarni chuqurlashtirish
nota
Agar siz MBAdan tashqari xalqaro magistrlik dasturlariga hujjat topshirayotgan bo'lsangiz, Real Science bo'yicha GRE Quantitative Section kurslarini ko'rib chiqishni tavsiya qilamiz.
Biz talabalarni Toshkentda GMAT ga tayyorlaymiz, qulay dars jadvalini tuzamiz va o‘quv jarayonini to‘liq nazorat qilamiz. Talabalarimiz o'tgan yillardagi zamonaviy o'quv materiallari va imtihon versiyalari bilan ishlaydi. REAL SCIENCE Maktab o'qituvchilari xalqaro maktablar va universitetlarda ro'yxatdan o'tish va ariza berish jarayonlarida yordam beradi.

Фотография Course GMAT в Ташкенте
Курс «GMAT» готовит студентов к поступлению на магистерские программы по управлению и бизнесу (MBA) за рубежом. GMAT и GRE являются основными экзаменами для проверки знаний выпускников. На занятиях отрабатываются компьютерные и адаптивные тесты.
Курс подготовки к GMAT направлен на развитие аналитических знаний по основным математическим концепциям, включая арифметику, алгебру, проверку достаточности данных (Data Sufficiency) и геометрию.
Значимость курса / Зачем нужен GMAT
Экзамен GMAT — это первый и единственный стандартизированный тест, специально разработанный для поступления в программы MBA и другие магистерские программы по бизнесу и менеджменту.
Он служит показателем академической подготовки студента и широко используется университетами для прогнозирования успеха в учебе. Школы доверяют результатам экзамена, а GMAT часто становится путём, которым проходят будущие бизнес-лидеры.
Фактически, 9 из 10 решений о приёме в MBA принимаются на основе GMAT.
Степень бакалавра от признанного учебного заведения
Продвинутый уровень знаний по математике
Изучение различных концепций количественного мышления (Quantitative Reasoning) для GMAT
Применение этих концепций на задачах разного уровня сложности (до 750+)
Повышение балла по количественной части GMAT до Q50 и выше
Углубление понимания взаимосвязей между темами количественной части
Примечание
Если вы подаете документы на международные магистерские программы, кроме MBA, рекомендуем рассмотреть курсы GRE Quantitative Section в Real Science.
Мы готовим студентов к GMAT в Ташкенте, составляем удобный график занятий и полностью контролируем процесс обучения. Наши ученики работают с современными учебными материалами и экзаменационными вариантами прошлых лет. Преподаватели школы REAL SCIENCE помогают при регистрации и подаче документов в зарубежные школы и университеты.
Shakhzod Urunov
Мистер Шахзод – учитель по подготовке к международным экзаменам по математике, педагог по призванию с настоящим талантом находить общий язык со своими учениками. Самое главное, чему учит преподаватель на занятиях курсов математики – не бояться сложных примеров и задач, а находить верное решение из всех возможных вариантов. Слушатели курсов математики Мистера Шахзода подготовительных курсов отмечают искреннее его участие и желание помочь каждому ученику.